W tym tygodniu z radością gościłem w grupę mieszkańców z części płockiej województwa mazowieckiego.
Cieszę się, że miałem możliwość spotkania z Państwem w Parlamencie Europejskim. Wszystkich Państwa serdecznie pozdrawiam i dziękuję za spotkania, rozmowy i wspólnie spędzony czas.

"Oprócz dopłat dla tych rolników, którzy stracili na obniżce ceny, spodziewamy się też kilku innych form wsparcia, m.in. dopłat do transportu oraz być może do przechowywania." Więcej w materiale video.

źródło: polskieradio24.pl

" Realizujemy spotkania z wyborcami, sam będę prowadził spotkanie poświęcone polityce makroekonomicznej w najbliższą niedzielę"

"My chcemy rozmawiać z UE, ale nie w taki sposób, że poszczególne kraje członkowskie będą poprostu karcone, bo jeszcze raz powtórzę to jest droga donikąd"

"Weszliśmy w dialog z KE dotyczącą organizacji systemu sądownictwa w Polsce zdając sobie sprawę, że nie jest to kompetencja UE , uznając, że dialog jest lepszy niż spór"

"Jak rząd Donalda Tuska, później pani Ewy Kopacz uczestniczył w rządzeniu UE pokazuje sprawa uzależnienia całej Europy nie tylko Niemiec, także Polski od surowcow energetycznych z Rosji "

"Nasza obecność w intytucjach takich jak UE czy NATO jest oczywistością, o to walczyły pokolenia Polaków"

 

źródło: Telewizja wPolsce

 

Tytuł tej debaty jest adekwatny do powagi problemu. Z jednej strony bowiem pszczoły odpowiadają jak się szacuje za 1/3 światowej produkcji żywności a więc są konieczne w rolnictwie.

Z drugiej strony powinniśmy także pamiętać o losie rolników, dbać o ich przyszłość bo w ciągu ostatnich 10-ciu lat zniknęło w Unii Europejskiej 3 miliony gospodarstw rolnych.

Do tego problemu powinniśmy podchodzić w sposób rozsądny. Żaden radykalizm nie jest tutaj absolutnie potrzebny. Przypomnijmy że te propozycje które pojawiły się w Komisji jeżeli chodzi o redukcje zużycia pestycydów są po prostu zwyczajnie nie do przyjęcia, pan poseł Buda o tym już mówił. Nie może być jeżeli mamy kilkunastokrotne różnice w zużyciu pestycydów w poszczególnych krajach, propozycja redukcji ich o 50% nie wytrzymuje po prostu krytyki a takie przedłożenie pojawiło się w Komisji

Potrzebne jest wsparcie dla środowiska pszczelarzy

Potrzebne jest rolnictwo precyzyjne

I rozsądek

 

źródłó: europarl.europa.eu