Zgoda na przekazanie pieniędzy z rezerwy kryzysowej

"Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie 27 krajów członkowskich zgodziło się na przekazanie pieniędzy z rezerwy kryzysowej - o wsparciu dla rolników mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości."

"Finansową pomoc otrzymają sektory, które mają kluczowe znaczenie dla przyspieszenia ekologicznej transformacji i zmniejszenia zależności paliwowej" - poinformował na Twitterze komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski. Dodał, że pomoc będzie w formie dotacji bezpośrednich. "Celem działania jest wsparcie uprawnionych beneficjentów poprzez łagodzenie skutków rosnących kosztów paliwa, kluczowego do produkcji rolnej, a tym samym zapewnienie stabilnego poziomu cen" - napisał komisarz do spraw rolnictwa.

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia do pieniędzy, które Komisja Europejska przeznaczy na wsparcie rolników odniósł się europoseł PiS, Zbigniew Kuźmiuk. Jak wskazał,"te środki są nie tylko dla Polski, lecz także dla innych krajów członkowskich".

 

źródło: https://jedynka.polskieradio.pl