Niedzielne spotkanie minister Anny Moskwy i parlamentarzystów PIS z mieszkańcami Kozienic oraz okolic. Dziękujemy za wszystkie pytania i wskazówki, za gesty wsparcia oraz życzenia na przyszłość.

Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu w Skaryszewie koło Radomia rozpoczął się 27 lutego jarmark koński. Stąd też pochodzi jego nazwa „Wstępy” – od wstępnego poniedziałku Wielkiego Postu.

Cieszę się, że mogę uczestniczyć w targach końskich, które tak pięknie nawiązuje do polskiej tradycji. Samorząd zrobił wiele, aby prezentacja koni odbywała się w godnych warunkach, dzięki czemu nadal trwa ta tradycja

Wczorajsze spotkanie opłatkowe wielkiej Rodziny Radia Maryja w płockim kościele św. Józefa Rzemieślnika oraz wspólna modlitwa podczas Mszy Świętej.
Przed nami ważny rok, dziękuję za spotkanie i życzę Państwu wszelkiego dobra, zdrowia i błogosławieństwa Bożego na cały Nowy Rok

 

Dzieląc się z Państwem opłatkiem, życzę zdrowych, spokojnych, przepełnionych miłością najbliższych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech w magiczną noc wigilijnego wieczoru, zagości w Państwa sercach pokój, radość i szczęście.

10 grudnia w Domu Polonii w Pułtusku odbył się finał VII edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Regionów". 

To wspaniała inicjatywa promująca polskie rolnictwo oraz umożliwiająca zaprezentowanie bogactwa tradycji kulinarnych poszczególnych regionów Polski. Spośród 16 dań konkursowych - wyłonionych na etapie wojewódzkim - Jury nagrodziło regionalne potrawy przygotowywane przez następujące zespoły: 
 
I miejsce - KGW Zimna Wódka (województwo opolskie) za danie "Policzki wieprzowe" 
II miejsce - KGW Zalipie (województwo małopolskie) za danie "Knedle ze śliwkami" 
III miejsce - KGW w Krzekotowie (województwo kujawsko-pomorskie) za danie "Szynka wielkanocna" 
 
 
Konkurs uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca "Polanie znad Dniepru" oraz Zespołu "Warszawianka", a także pokaz kulinarny przewodniczącego Jury - Karola Okrasy. 
 
Gratuluję zwycięzcom! 
 
Cieszę się, że mogłem wraz z Państwem uczestniczyć w tym wydarzeniu.