No i przeanalizowali, „Onet”- propozycje PiS podkładają bombę pod relacje między ludźmi

1. Tylko w dniu ogłoszenia „Polskiego Ładu” przez Zjednoczoną Prawicę na portalu „Gazety Wyborczej”, ukazało się 21 różnych tekstów na jego temat (oczywiście wszystkie krytyczne), co dobitnie pokazuje, że media do tej pory wspierające Platformę, dostały wręcz „szału” po zaprezentowaniu tego programu.

Także w innych mediach do tej pory ze wszystkich sił popierających Platformę i jednocześnie zwalczających Prawo i Sprawiedliwość, ukazało się wiele tekstów i komentarzy nie zostawiających wręcz suchej nitki na „Polskim Ładzie”.

Wczoraj na portalu „ Onet” ukazał się tekst red. Kamila Dziubki pod hasłem „analiza” ,którego posumowanie brzmi następująco „ Najnowsze propozycje PiS podkładają bombę pod relację między ludźmi na różnych poziomach: miasta z wsią, bogatych z biednymi, starych z młodymi. A to może uruchomić polaryzację elektoratu. Dzięki tej taktyce w ostatnich latach Jarosław Kaczyński wygrywał”.

Można by napisać tak: trudno, skoro w mediach popierających opozycję, będą królować tego rodzaju analizy programu „ Polski Ład”, to niedługo przy niej pozostaną tylko członkowie rodzin  polityków Platformy i najbardziej zagorzali zwolennicy.

 2. Rządząca Zjednoczona Prawica przedstawia kompleksowy plan rozwoju całego kraju w ciągu najbliższych 10 lat z wykorzystaniem środków krajowych i pochodzących z Unii Europejskiej, a opozycja i wspierające ją media krzyczą, że chcemy dzielić ludzi.

Nie dzieliły ludzi szalona wyprzedaż majątku narodowego i masowe bezrobocie charakterystyczne dla lat 90-tych, głodowe płace i takież emerytury, masowe wyjazdy za granicę młodych ludzi „za chlebem”, czy na wielką skalę realizowana przez rząd PO-PSL „prywatyzacja” podatków, dzielą duże wzrosty płacy minimalnej , emerytur i rent, czy ogromne wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci.

Na ponad 130 stronach „Polskiego Ładu” nie ma ani jednej propozycji dzielenia Polaków, jest za to, jak to ujął wicepremier Jarosław Kaczyński „plan realizacji nie tylko polskich aspiracji, a nawet marzeń”.

 3. Czy mogą bowiem dzielić Polaków propozycje zmiany w systemie opodatkowania dochodów osobistych w wyniku, których zyska albo nie straci 90% podatników, a na emeryturze bez podatku, zyska 91% emerytów?

Na pewno nie dzieli Polaków wzrost nakładów na ochronę zdrowia (podwojenie nakładów w ciągu najbliższych 7 lat z dotychczasowych 110 mld na ponad 200 mld zł), co pozwoli na odbudowę jej zasobów ludzkich (od 4 lat znaczne zwiększenie liczby studiujących medycynę i pielęgniarstwo    ) i materialnych, a także zniesienie limitów przyjęć do specjalistów i duże skoordynowane programy leczenia: nowotworów, kardiologiczne, czy też skutków Covid-19 u tych którzy przeszli tę chorobę.

4. Ponad wszelką wątpliwość nie będą dzieliły Polaków kolejne instrumenty wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci , po programie 500 plus w wyniku którego do rodzin wychowujących dzieci w ciągu 5 lat przekazano ponad 140 mld zł.

Tym nowym instrumentem jest tzw. kapitał opiekuńczy w wysokości 12 tys. zł przeznaczonym na drugie i kolejne dziecko pomiędzy 12, a 36 miesiącem życia (rodzice sami wybiorą czy chcą na ten cel otrzymywać po 1 tys zł przez rok czy po 500 zł przez 2 lata i sami zdecydują o przeznaczeniu tych środków).

Kolejną formą wsparcia tym razem w celu uzyskania mieszkania przez młodych w wieku 24-40 lat, będzie możliwość uzyskania z BGK gwarancji na wkład własny do 100 tys. zł ( na 15 lat), albo możliwość umarzania kolejnych części kredytu mieszkaniowego począwszy od drugiego dziecka 20 tys. zł, kolejne 60 tys. zł przy trzecim dziecku i po 20 tys. zł przy kolejnych dzieciach, maksymalnie do kwoty 160 tysięcy.    

5. Nie może także dzielić Polaków zwolnienie z podatku PIT emerytur do 2,5 tys. zł (a więc ich podwyżka o 17%), czy zwolnienie z PIT wynagrodzeń pracujących emerytów po przekroczeniu wielu emerytalnego.

Nie mogą także dzielić Polaków elementy tożsamościowe programu „Polski Ład” takie jak odbudowa zabytków zniszczonych przez Niemców ( między innymi Pałac Saski), budowa kolejnych muzeów, czy wprowadzenie dodatkowych godzi nauki historii powszechnej i historii Polski.

Analiza programu „Polski Ład” przez media sprzyjające Platformie jest więc jednym wielkim nieporozumieniem, bo ten plan chce realizować nie tylko aspiracje, a nawet marzenia wszystkich Polaków.